قبلی

موسسه آفاق حکمت متشکل از گروهی از دانش آموختگان انقلابی حوزه و دانشگاه در رشته‎های مختلف علوم انسانی است که قصد دارد از طریق گرد‎آوری توانمندی افراد و گروه‎های پیش‎رو و مرجع در حوزه علمیه و استادان انقلابی و عالم دانشگاهی، با استفاده از قالب درس‎گفتار، سهمی در پاسخگویی به نیاز مخاطبان خود به ویژه طلاب حوزه‎های علمیه در گام اول و دانشجویان انقلابی در گام‎های بعد ایفاء کند.

موسسه بنا دارد با ایجاد سامانه‎ای مبتنی بر مدیریت دانش و سیاستگذاری علم از سویی و استحصال و بازشناسی نیازهای معرفتی، بینشی و مهارتی بر زمین مانده و مورد نیاز مخاطبان از سوی دیگر، در این عرصه نقش‎آفرین باشد.

درس‎گفتارهای مورد نظر با اولویت دادن به موضوعات تخصصی و مسائل کنونی و آینده انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و جهان اسلام و همچنین مهارت‎های تخصصی و عمومی مورد نیاز برای جوان مومن انقلابی ؛ تلاش خواهد کرد تا علاوه بر برگزاری درس‎گفتارهای حضوری، محصول جلسات را در قالب نرم‎افزارهای باکیفیت مناسب و کتاب و جزوات، تولید و عرضه کند. علاوه بر آن، این امکان نیز وجود خواهد داشت تا مخاطبان با هزینه پایین‎تر و از طریق سایت موسسه در دوره‎های مجازی شرکت نموده و از محتوای ارائه شده در درس‎گفتار بهره‎مند شده و سطح محتوایی و مهارتی خود را با صرف هزینه و زمان کم ارتقاء دهند.

در کنار این هدف، موسسه تلاش می‎کند تا در سال‎های پیش‎رو از طریق ایجاد شبکه ارتباطی با صاحب‎نظران و متخصصین در موضوعات مختلف، به سوی سه هدف حرکت کند:
– ایجاد یک مرکز آموزش غیر رسمی در طراز انقلاب اسلامی با هدف تامین محتوای مبتنی بر معارف دینی و علوم انسانی اسلامی در موضوعات و مسائل معرفتی ،بینشی و مهارتی
– پایگاه اطلاع‎رسانی جامع برای نشر درس‎گفتارهای با کیفیت برگزارشده در اقصی نقاط کشور و جهان اسلام
– زمینه سازی تربیت نیروی انسانی زبده در عرصه تحقیق در مبانی نظری با رویکرد اسلامی و همچنین کنش‎گران علمی ، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آشنا با شرایط معرفتی و فرهنگی دوران معاصر.

هدف اول زمینه حرکت موسسه به سمت پژوهش را تامین خواهد کرد و می‎توان گروه‎ها و کارگروه‎های علمی در موضوعات و مسائل تخصصی را در آینده شکل داد تا از طریق نیروهای آموزش یافته، برخی از نیازهای پژوهشی با رویکرد حکمت نظری و عملی از طریق کادر تربیت شده در این درس گفتارها تامین شود.
هدف دوم نیز گامی بلند در عرصه تبلیغ و ترویج محتوای برآمده از مبانی اسلام ناب در کشور و حتی جهان اسلام خواهد بود.
هدف سوم نیز تربیت نیرو در سطوح و زمینه های مختلف به منظور تامین نیروهای مومن، انقلابی و کارامد در عرصه علم و فرهنگ و سیاست و اقتصاد را دنبال خواهد نمود.